wtorek, 22 maja 2018

Prysznic bez brodzikaNowoczesne łazienki znacznie się różnią od tych które powstawały jeszcze kilkanaście lat temu. Prostota i elegancja, lekkość i przestronność to cechy charakterystyczne dla dzisiejszych łazienek. Skąd takie wrażenie?


Kabiny prysznicowe czy ścianki prysznicowe nie mają brodzika! Gdy wchodzimy do łazienki, naszego wzroku nie przyciąga biała niecka, łazienka wydaje nam się bardziej przestronna i elegancka. Takie rozwiązanie jest idealne do małych wnętrz. Szkło, które wykonujemy na wymiar, bez problemu możemy wkomponować w każde wnętrze, nie ma wówczas ograniczeń jakie niesie nam standardowy wymiar brodzika. Możemy zdecydować się na dowolną wielkość kabiny prysznicowej czy szklanej ścianki prysznicowej. Takie rozwiązanie optycznie powiększy naszą łazienkę.

Szklana kabina prysznicowa bez brodzika to również idealne rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych. Wejście do zabudowy prysznicowej jest na poziomie posadzki, nie mamy więc tu do pokonania żadnych przeszkód na podłodzeNa co należy zwrócić uwagę jeśli nie chcemy mieć w łazience brodzika.
Decyzję o natrysku bez brodzika należy podjąć jeszcze na etapie budowy lub generalnego remontu.
Należy zostawić miejsce na wysokość 15 cm. Taka wysokość jest konieczna by pomieścić podłączenie do kanalizacji oraz odpływ z syfonem.
Jeśli rezygnujemy z brodzika, w jego miejsce musimy w odpowiedni sposób przygotować posadzkę.
W miejscu montażu bezbrodzikowej kabiny prysznicowej płytki muszą być równe, bez żadnych wystających dekorów. Podłoże musi być w odpowiedni sposób wyprofilowane- z 2% spadkiem.
Bardzo ważnym elementem jest wybór odpływu. Może być on punktowy- zbudowany z odpływu montowanego w podłodze oraz kratki montowanej na poziomie posadzki,lub liniowy w skład którego wchodzi kanał prysznicowy i ruszt. Widocznym elementem tego odpływu jest ruszt leżący na równi z posadzką.Na powierzchni podłogi należy wykonać również izolację przeciwwodną. Jest ona bardzo ważna, ze względu na szkody jakie możemy wyrządzić nie tylko w swojej łazience ale również u sąsiada mieszkającego pod nami. Odpowiednią izolację zrobimy za pomocą płynnej folii. Pokrywamy nią całą powierzchnię podłogi.
Na tak przygotowanej podłodze możemy już układać płytki. Spoiny do płytek powinny być wodoodporne, gdyż zapewnią nam odpowiednią szczelność.
Jeśli mamy już tak przygotowana podłogę nic nie stoi już na przeszkodzie by zamontować naszą kabinę czy szklaną ściankę prysznicową walk-in. Szkło stawiamy na podłodze na granicy rozpoczynającego się spadku. Woda spływająca po szkle kabiny będzie wtedy szybko spływać do odpływu i nie będzie zalegać powodując tworzenie się osadu .Zabudowa bez brodzika nie skupia naszego wzroku, nie zabiera nam powierzchni. Wnętrze łazienki wydaje nam się większe i nabiera lekkości. Super przezroczyste szkło Optiwhite doskonale komponuje się z otoczeniem i jest prawie niezauważalne. Delikatne okucia ścianek prysznicowych mogą zostać schowane w glazurze, dzięki czemu uzyskujemy efekt jeszcze większej przestronności.


Zapraszamy do lektury archiwalnych tematów naszego bloga.

Na naszej stronie znajdziecie Państwo wiele porad i informacji:

www.swiatszkla.com.pl

1 komentarz:

  1. Cudowne inspiracje. Jednak nie wiem czy nie lepszym wyjściem jest wanna z kabiną, gdy mamy małą łazienkę. To dobry sposób, aby mieć 2w1 :)
    Oczywiście, gdy przestrzeń nas nie ogranicza to można szaleć. Pierwsze zdjęcie najbardziej mi się podoba, bo widzę czarne elementy. Sama mam czarne kafelki + ciemno-brązowe drewno. Do tego udało mi się zamówić czarną baterię prysznicową na in360.pl

    OdpowiedzUsuń