czwartek, 12 kwietnia 2018

Kabiny szklane Walk- in

Ścianki szklane Walk- in to inaczej kabina prysznicowa otwarta, składająca się z kilku, bądź jednej ścianki stałej. To idealnie czysta i gładka powierzchnia, w minimalistycznym stylu, nie zakłócającą naszej przestrzeni i doskonale wpasowana we wnętrze. Prosta i funkcjonalna.
Szklane ścianki Walk -in zajmują znacznie mniej powierzchni niż tradycyjne kabiny prysznicowe, dlatego też doskonale się nadają do każdego wnętrza, a w szczególnie dobrze się sprawdzą na małych powierzchniach. Taka konstrukcja optycznie jest bardzo lekka i nie zabierze nam powierzchni. Ze względu na delikatny wygląd, mogą być zastosowane w każdym wnętrzu.
Walory estetyczne kabin prysznicowych Walk-in są bardzo odporne na działanie czasu. Wykonane są z trwałego i bezpiecznego szkła hartowanego, a dzięki zastosowaniu minimalnych okuć znika problem związany ze zużyciem materiału. Nie mamy tu żadnych rolek, zawiasów, uszczelek, które mogłyby ulec naturalnemu zużyciu - są więc praktycznie bezawaryjne.
Szklane ścianki prysznicowe najczęściej stawiane są na podłodze, a do ściany mocowane są za pomocą profili typu U lub 2 mocowań punktowych. U góry zaś ścianka szklane usztywniona jest stabilizatorem.
Taka lekka konstrukcja sprawia, że czyszczenie kabiny natrysku nie przysparza nam problemu i pozwala zaoszczędzić cenny czas.
Często zabudowy prysznicowe o skomplikowanej konstrukcji potrafią nam się dać nieźle we znaki przy czyszczeniu. Pełno tam różnych zakamarków, szczelin, uszczelek na których potrafi gromadzić się kamień. Czasem nawet przy zastosowaniu profesjonalnych preparatów czyszczenie kabiny prysznicowej zajmuje kilka godzin. Planując szklaną kabinę walk-in warto zawczasu pomyśleć też nad wyborem odpowiedniego szkła. Zastosowanie szkła z powłoką antykorozyjną ułatwi nam w przyszłości użytkowanie ścianek prysznicowych  i sprawi, iż czyszczenie będzie o wiele łatwiejsze. Jeśli jednak z jakiś powodów nie udało nam się zastosować szkła z powłoką antykorozyjną warto pomyśleć o samodzielnym zabezpieczeniu szkła specjalnym preparatem antywapiennym, który na kilka miesięcy pokryje  szkło powłoką, dzięki której czyszczenie nie będzie aż tak uciążliwe.
(Na temat oferowanych przez nas preparatów i specjalnej powłoki można przeczytać w jednym z poprzednich wpisów na blogu : https://www.swiatszkla.com.pl/225,blog.html
      W odróżnieniu od standardowych kabin prysznicowych problemem może okazać się ciepło podczas kąpieli. Temperatura panująca w kabinie prysznicowej jest wyższa niż w otwartej przestrzeni stworzonej przez ściankę prysznicową. Podczas prysznica, ogrzana para wodna ucieka na łazienkę. Warto więc za wczasu pomysleć o wydajnym ogrzewaniu oraz o odpowiedniej wentylacji łazienki.
Ścianki Walk-in bardzo często stawiane są bezpośrednio na podłodze, bez masywnego brodzika. Przy takim rozwiązaniu musimy wcześniej zaplanować budowę odpowiedniego odpływu i uwzględnienie spadku podłogi, by woda nie wylewała się na przestrzeń łazienki. Taka konstrukcja bardzo dobrze się sprawdzi w przypadku starszych osób, chorych, mających problemy z chodzeniem.  W tym rozwiązaniu, na podłodze nie ma żadnych przeszkód, a otwarta przestrzeń pozwala nawet na swobodne wprowadzenie wózka inwalidzkiego.
Bardzo modnym rozwiązaniem w ostatnich miesiącach jest zamknięcie ścianek w czarnych profilach. Na każdej krawędzi montowany jest wówczas profil U w czarnym kolorze. Jeśli ścianka ma standardową wysokość 2000 mm od góry dodatkowo ustabilizowana jest drążkiem również w czarnym wykończeniu. W przypadku wysokości do sufitu drążek zastąpiony jest prawie niewidocznym mocowaniem punktowym.


Zapraszamy do zapoznania się z naszą galerią zdjęć oraz składania zapytań na adres e-mail: biuro@swiatszkla.com.pl
Nasz wykwalifikowany personel postara się odpowiedzieć na wszystkie pytania i rozwiać wszystkie wątpliwości.

Zapraszamy serdecznie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz