sobota, 6 lutego 2016

Czy szczelność kabiny zależy od rodzaju zastosowanych zawiasów?

Tak, rodzaj i budowa zawiasu jest bardzo ważna i ma duży wpływ na na szczelność kabiny prysznicowej.


Mamy 3 typy zawiasów :

Zawiasy wahadłowe (dwustronne) – pozwalają otworzyć drzwi prysznicowe na zewnątrz i do wewnątrz kabiny. Ich budowa nie zapewnia szczelności – uszczelka jest docinana do zawiasu, w części środkowej zawias ma szczelinę 4-6 mm przez którą może przedostawać się woda. Jeżeli kabina jest duża i źródło wody nie tryska bezpośrednio na zawias, problem przeciekania wody może nie zaistnieć. Przy małej kabinie, na pewno wyciek wody dla niektórych klientów będzie uciążliwy. 

Zawias wahadłowy szkło/ściana:
    


Zawiasy wahadłowe szkło/szkło:
 

Zawiasy jednostronne klasyczne – ich budowa pozwala na zamontowanie uszczelki po całej krawędzi szkła. Proponujemy wtedy uszczelkę w kształcie litery "h", która jest nabijana na drzwi prysznicowe i blokuje wypływanie wody na zewnątrz kabiny.


Zawiasy klasyczne jednostronne szkło/ściana i szkło/szkło
  
Zawiasy jednostronne unoszone – zawiasy tego typu przy otwieraniu drzwi prysznicowych unoszą szkło ok 7 mm , co zapobiega szuraniu uszczelki po płytkach podłogowych. Przy tych zawiasach można również zamontować uszczelkę po całej krawędzi szkła, czyli szczelność będzie zachowana. Mechanizm unoszenia w proponowanych przez nas zawiasach jest wykonany ze stali nierdzewnej , co gwarantuje długą i bezawaryjną eksploatację. Cały korpus zawiasu odlewany jest z mosiądzu, materiału, który zapewnia długotrwałe przyleganie powłok chromowych a tym samym długotrwałe użytkowanie okuć.


Zawiasy jednostronne unoszone szkło/ściana i szkło/szkło:
 


Zawiasy jednostronne możemy stosować tylko przy otwieraniu drzwi tylko na zewnątrz lub tylko do wewnątrz kabiny. Jeżeli wnęka do zabudowy kabiny uniemożliwia zastosowanie drzwi jednostronnych musimy skorzysta z zawiasów wahadłowych.Naszym klientom proponujemy zawiasy najwyższej jakości wykonane ze stali nierdzewnej lub z mosiądzu chromowane w kolorach: chrom połysk, chrom satyna, kolor złoty ( tylko model zawias wahadłowy)

Szczelność kabiny prysznicowej jest bardzo ważna. W swoich realizacjach staramy się proponować takie zawiasy, okucia i rozwiązania montażowe, które pozwolą zminimalizować problem wyciekania wody na zewnątrz kabiny. Dopiero dokładny pomiar pozwala zdecydować, jakie rozwiązanie będzie najbardziej skuteczne.

Zapraszamy do współpracy

Ewa Rogólska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie

Firma Świat Szkła od 2005 roku zajmuje się produkcją i montażem zabudów szklanych tj. kabiny i ścianki prysznicowe,  drzwi szklane, panele szklane, zabudowy i konstrukcje szklane, balustrady, stoły i meble szklane.
Zapewniamy doradztwo, projekt, pomiar (bezpłatny na terenie Warszawy i okolic) i montaż.
Nasza firma oferuje najwyższej jakości usługi, począwszy od fazy projektowania, przyjęcia odpowiednich rozwiązań technicznych, doboru okuć aż do prac montażowych. Pomożemy Państwu zrealizować każdy nawet najbardziej odważny pomysł i projekt. Jednocześnie dbając aby klient otrzymał praktyczny i funkcjonalny produkt, który służyć będzie przez długie lata.
Zapraszamy na naszą stronę www.swiatszkla.com.pl