środa, 25 stycznia 2017

Bezpieczne barierki i balustrady szklaneBalustrady szklane są bezpieczne pod warunkiem, że zostały wykonane z odpowiedniego szkła i stabilnie zamocowane na mocowaniach uwzględniających ciężar szkła i siły działającej na to szkło.
Szkło wykorzystane w balustradach powinno być szkłem dwuwarstwowym, klejonym folią i hartowanym.
img_1282.jpg


Szkło hartowane jest odporne na uderzenia i naprężenia. Folia, którą są sklejone szkła w przypadku pęknięcia tafli, pozostawia barierkę na miejscu, co zapobiega np. upadkowi z wysokości.
Szkło hartowane, jednowarstwowe w przypadku rozbicia rozsypuje się na drobne, nieostre kawałeczki. Jeżeli takie szkło będzie zamocowane wysoko nad podłogą lub stropem istnieje ryzyko, że stojący przy balustradzie człowiek może spaść i zrobić sobie krzywdę.
Szkło klejone folią o odpowiedniej grubości pozostanie na miejscu.
6246,photo.jpg


Aby barierki były bezpieczne i spełniały swoją funkcję, grubość szkła musi być dostosowana do wielkości tafli i sposobu jej mocowania.
Przy balustradach całoszklanych mocowanych do stropu lub policzków schodów stosujemy szkło 88.4 (dwa szkła grubości 8 mm klejone 4 warstwami folii) lub 10.10.4.


4429,photo (1).jpg
5343,photo.jpg


Takie balustrady mogą być wykonywane bez poręczy. Strop musi być odpowiednio gruby ok. 25 cm( litego stropu) . Jeżeli strop jest cieńszy trzeba wykonać elementy stalowe , które wzmocnią konstrukcję (łączniki, słupki itp).
6243,photo.jpg
Cieńsze szkło np. 66.4 lub 55.4 możemy zastosować jeżeli stosujemy, poręcz, słupki lub mocujemy szkło do ścian. Poręcze mogą być ze stali nierdzewnej lub drewniane.
5338,photo.jpg
wm_1257,balustrady-szklane.jpg


Najważniejsze w balustradach jest aby szkło było bezpieczne czyli klejone folią a montaż balustrad wykonany był przez firmę z doświadczeniem.
Specjalne mocowania, rotule, słupki muszą być odizolowane od szkła foliami silikonowymi i podkładkami ertalonowymi. Uderzenie szkła o szkło grozi rozbiciem, uderzenie szkła o elementy metalowe lub kamienna podłogę również grozi rozbiciem.  Tylko bezpieczny  montaż odpowiednich balustrad szklanych da nam bezpieczeństwo i komfort korzystania z nich.
Wiele firm proponuje Klientom balustrady ze szkła jednowarstwowego, ponieważ są tańsze, nie informując o związanym z tym niebezpieczeństwie. Prawdopodobnie Klient, który zostałby  poinformowany o konsekwencjach zastosowania takiego szkła, zrezygnowałby z takiego rozwiązania.
Szkło jednowarstwowe jest stosowane w zabudowach szklanych tj. ściany szklane i drzwi. Zabezpieczenie przestrzeni na wysokości musi być wykonane ze szkła dwuwarstwowego inaczej może dojść do tragedii.


6482,balustrady-szklane.jpg
5167,balustrady-szklane.jpg


6486,balustrady-szklane.jpg


Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą szklanych balustrad.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą oferta i kontakt z biurem handlowym.
Ewa Rogólska
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz