czwartek, 23 marca 2017

Szkło z powłoką do kabin i ścianek prysznicowychSzkło z powłoką do kabin i ścianek prysznicowychOsadzający się kamień, białe zacieki na powierzchni, matowienie tafli szklanej….
Tak, to nasza zmora przy korzystaniu z prysznica. Jak sobie radzić z nieestetycznym wyglądem i uciążliwym czyszczeniem szkła.
Najłatwiejsze byłoby spłukanie kabiny czystą wodą i wytarcie do sucha lub umycie jej preparatem do szkła. Niestety nie jest to takie proste, dlatego też producenci na szkło nanoszą specjalne powłoki.

Proponujemy dwa rozwiązania:Szkło z trwałą powłoką SGG Timeless

Składa się z wysoko przeziernego szkła Planiclear na które naniesiono praktycznie niewidoczną powłokę. Szkło jest trwale zabezpieczone przed korozją, dzięki czemu wraz z upływem lat nie zmienia zabarwienia i zachowuje atrakcyjny wygląd. Woda łatwo spływa po powierzchni szkła co ogranicza powstawanie osadów z kamienia i zacieków. Wszystkie ślady użytkowania są łatwiejsze do usunięcia w porównaniu ze szkłem bez żadnej powłoki.Powłokę SGG Timeless otrzymuje się poprzez magnetronowe naniesienie warstwy tlenków metali. tak otrzymana powłoka jest bardzo trwała, nie traci swych właściwości z upływem czasu.

Szkło z powłoką może być zastosowane do parawanów nawannowych, ścianek i kabin prysznicowych. W porównaniu do zwykłego szkła bez żadnej powłoki, woda spływa po nim szybciej, zostawiając po sobie mniejszy osad i jest o wiele łatwiejsze w utrzymaniu czystości.

Szkło Timeless powlekane jest z jednej strony i powinno być zamontowane od wewnątrz kabiny. Szkło z powłoką powinno być regularnie czyszczone. Do czyszczenia powinno używać się miękkiej ściereczki i wody lub ściągaczki. Dozwolone jest korzystanie ze środków czyszczących, zwykle stosowanych do czyszczenia szkła prysznicowego. Nie należy używać środków czyszczących zawierających cząsteczki ścierne ani narzędzi ściernych.

Właściwości antykorozyjne szkła z powłoką SGG Timeless są gwarantowane dla nabywcy przez okres 10 lat w normalnych warunkach użytkowania i pod warunkiem przestrzegania wytycznych producenta.Powłoka do samodzielnego naniesienia na szkło

Jeśli nie kupiliśmy kabiny czy drzwi prysznicowych z naniesioną już powłoką, możemy zrobić to samemu, zabezpieczając je specjalnymi preparatami.
Technologia Ravak AntiCalc tworzy na powierzchni szkła powłokę hydrofobową, która powoduje odpychanie wody od powierzchni szkła. Krople wody swobodnie spływają i nie powodują tworzenia się trwałych osadów. Mniejsze krople, które zdołają się utrzymać na powierzchni szkła pozostawiają na szkle suchy osad, który łatwo jest usunąć wilgotną ściereczką.
Szkło z hydrofobową powłoką jest odporne na czyszczenie produktami powszechnie stosowanymi do mycia okien i szklanych elementów. Jej trwałość zależy od składu wody oraz częstotliwości korzystania z kabiny prysznicowej. Żywotność takiej powłoki można przedłużyć poprzez regularne stosowanie specjalnej odżywki, która wydłuża na wiele lat jej funkcjonalność.

Do każdej zakupionej w naszej firmie szklanej ścianki prysznicowej, szklanych drzwi prysznicowych czy szklanej kabiny prysznicowej dołączony jest próbka 100 ml preparat do impregnacji szkła AntiCalc.
Powłoka hydrofobowa

1. Powłoka hydrofobowa, to substancja, która po nałożeniu na szybę prysznicową, wyrównuje relatywnie szorstką powierzchnię, na której tworzą się osady, powierzchnia staje się wówczas idealnie gładka

2. Każda woda, za wyjątkiem destylowanej, zawiera w sobie pewną ilość soli, która wiąże się chemicznie ze szkłem tworząc osad na szkle

3. Trwałym osadom może zapobiec jedynie unikalna technologia ochrony szkła – powłoka hydrofobowa

4. Powłoka powoduje odpychanie wody od powierzchni szkła, krople spadając na powłokę spływają szybciej nie powodując trwałych osadów
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą szklanych kabin i drzwi  prysznicowych: https://swiatszkla.com.pl/152,kabiny-prysznicowe.html oraz przesyłania zapytań na adres: biuro@swiatszkla.com.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz